MADUAR – SHOW How Mad U Ar TOUR začalo v Čadci!

MADUAR zavítal do Čadce v dňoch 11-13.4.2024 a na 3 dni si tam rozložil tzv. MADUAR Camp, ktorý zavŕšil prvým koncertom v rámci narodeninového turné s názvom SHOW How Mad U Ar TOUR.

Vďaka ústretovosti mesta Čadca, jeho primátora – JUDr. PhDr. Matej Šimášek PhD, riaditeľky Domu Kultúry v Čadci – Ľubica Kullová a riaditeľky a majiteľky hotela Tatra InnZuzana Plechová, mal MADUAR vytvorené optimálne podmienky na záverečné sústredenie pred začiatkom turné. Patrí im za to veľké poďakovanie.

V Dome Kultúry sa tak na 3 dni postavila scéna, zvuk, LED stena a MADUAR spolu s kapelou a technickým štábom započal finálnu prípravu a doladenie detailov pre koncerty v rámci turné.

V hoteli Tatra Inn pre zmenu bolo zabezpečené ubytovanie s raňajkami, obedom a večerou a tak sa MADUAR naplno mohol venovať nácvikom a umeleckej činnosti.

Techniku pre koncerty v rámci turné zabezpečujú firmy Kvantled s Jozefom Dobšovičom a dBcentrum s Bélom Šimonom. Obom patrí veľká vďaka za podporu turné a ochotu pridať aj niečo naviac nad rámec štandarných dohôd.

Doprovodnú kapelu pre turné už tradične tvoria kapelník Ladislav Znám (aranže, programovanie, klávesové nástroje), Peter Klema (elektrická, akustická gitara a midi controller), Attila Farkas (basová gitara) a Jani Bodor (bicie nástroje a perkusie).

Ich úlohou bolo pripraviť a nacvičiť kompletný 2-hodinový program po umeleckej a zvukovej stránke tak, aby živé hranie na pódiu bolo v súlade a v rytme s tým, čo sa deje na LED stene (archívne materiály, videoklipy a vkladané materiály). Kapela tak musela hrať 2 hodiny presne v rytme – tzv. na klik – inak by sa celý koncert rozpadol! Zvládli to bravúrne a na výsledku sa to patrične odrazilo.

V rámci tohto turné pripravil MADUAR pre svojich fanúšikov aj nový parádny stánok pre merchandising (predaj reklamých predmetov) a zostavil nový produkčný tím, do ktorého zakomponoval oboch synov Juraja Matyinka – Nicholasa a Christiana.

Z úvodného koncertu v Čadci vznikla aj verejná nahrávka v spolupráci s filmovým štúdiom TOLDSTORY pod vedením Juraja Melichera a Martiny Pivovarníkovej, vďaka ktorej sa podarilo zaznamenať skvelú atmosféru s vynikajúcim publikom. MADUAR tak úspešne odštartoval svoje MADUAR SHOW How Mad U Ar TOUR + MEGAKONCERT, ktoré prebehne v nasledovných mestách: Čadca, Michalovce, Námestovo, Košice, Banská Bystrica, Čereňany, Nitra, Divín, Žatec, Šumperk, Bratislava.

Na tomto turné MADUAR prvýkrát využije aj Laternu Magiku, ktorá kombinuje fimovú produkciu na LED stene s dianím na pódiu, čo umožňuje priniesť návštevníkom všetkých bývalých členov a ich originál hlasy. Zároveň sa spolu s fanúšikmi symbolicky rozlúči so svojou bývalou speváčkou Barbarou Haščákovou. Celú šnúru uzavrie kapela exkluzívnym záverečným MEGAKONCERTom v Bratislavskej Peugeout Aréne.

V rámci SHOW How Mad U Ar TOUR + MEGAKONCERT sa teda môžete tešiť na nasledovné:

  • 30. rokov od vydania 1.albumu
  • 2 hodiny pozitívnej energie
  • Emotívna spomienka na Barbaru
  • Megahity “Do It, Hafanana, Anjel” live
  • Exkluzivne archívne materiály
  • Audiovizuálna Show a Laterna Magika
  • Pôvodné zostavy a pôvodné hlasy
  • Nostalgia 90.rokov

Fotoreport z MADUAR Campu si môžete pozrieť poniže, rovnako ako Video ukážky z prvého koncertu v rámci MADUAR SHOW How Mad U Ar TOUR + MEGAKONCERT.

VIDEO UKÁŽKY Z KONCERTU

FOTOREPORT

Zdieľaj:

Najčítanejšie

Vyhľadať

Značky

Archív

Prihlás sa na odber Noviniek

a získaj prehľad o tom, čo pripravujeme, kedy a kde budeme koncertovať, a tiež zľavy na vstupenky či na veci v našom e-shope

Subscription Form