Najväčšia letná 90‘s Party na Slovensku bola v Rimavskej Sobote!

Top hostia, top publikum, top scéna a top energia. Takto výstižne zhodnotili organizátori podujatie, pri ktorom si skupina MADUAR pozvala do svojho rodného mesta tých najznámejších hostí 90’s éry z Čiech a Slovenska, aby spoločne odpálili jedinečnú party plnú známych hitov.

Na amfiteátri v Rimavskej Sobote čakal na návštevníkov pod holým nebom obrovský stage s LED stenami a výnimočnou svetelnou show. O správnu atmosféru sa postarali DVJ Kukoo a jeho fantastický Videooldies mix a na pódiu sa postupne predstavili tí najúspešnejší 90‘s interpreti domácej scény – VeronaMaxim Turbulenc z Čiech a SalcoKmeťoband zo Slovenska. Vyvrcholením večera bol koncert Maduaru so živou kapelou a špeciálnym hosťom Ivannou, víťazkou Hlasu ČeskoSlovenska.

Zorganizovať 7-hodinovú party vo štvrtok počas pracovného týždňa bola výzva, ale sme radi, že sa to podarilo a náš amfiteáter sa postupne zaplnil. Hostia aj diváci boli neskutoční a postarali sa o nezabudnuteľný letný večer, na ktorý budeme všetci ešte dlho spomínať. Veľmi dobre sa osvedčil aj koncept postavený na domácich hviezdach, ktoré sa po prvýkrát postavili spoločne na jedno pódium. Už dlho sme túto ideu nosili vo svojich hlavách a sme mimoriadne spokojní, že sa nám to konečne podarilo zrealizovať. Skvelú prácu odviedli aj členovia nášho technického štábu, ktorým by sme touto cestou chceli veľmi pekne poďakovať. Už teraz sa tešíme na budúci rok, v ktorom plánujeme vyraziť aj do ďalších miest Slovenska  ,“ prezradili bratia Matyinkovci z Maduaru, ktorí stoja za týmto projektom.

A že si návštevníci skutočne užili jedinečnú atmosféru 90. rokov s hitmi ako Hafanana, Do It, Anjel, Náhodou, Ztracená bloudím, Jede jede mašinka, Báječná ženská, Máj, Keď ťa nechá dievča, Načo pôjdem domov, či Bubamara, ktoré valcovali diskotéky v Čechách aj na Slovensku, sa môžete presvedčiť sami v nadupanom 2-minútovom videozostrihu z tohto podujatia.

SALCO
Pavol SALCO Novotný je neodmysliteľnou postavou hudobnej scény 90. rokov. So svojimi hitmi ako Máj, Keď ťa nechá dievča, či Načo sú nám holé ženy roztancuje každé publikum a nesmú chýbať na žiadnej oldies party na Slovensku.

MAXIM TURBULENC
„Najťažšia“ česká kapela, ktorej váhový image sa stal legendárnym. Už viac ako 26 rokov prináša svojím fanúšikom pozitívnu náladu a nadupané vystúpenia so svojimi známymi hitmi ako Jede jede mašinka, Sluníčko, Báječná ženská a pod.

KMEŤOBAND
Jedna z najznámejších slovenských popových kapiel, ktorá na hudobnú scénu priniesla nevídanú energiu a temperament. Jej zakladateľ Igor Kmeťo je zárukou dobrej zábavy a nálady v publiku, a to aj vďaka svojim hitom Bubamara, Dnes večer vám zábavu hráme, alebo Načo pôjdem domov.  

VERONA
Najúspešnejšia česká tanečná skupina. Jej členmi sú hudobník a skladateľ Petr Fider a speváčka Veronika Stýblová, ktorá v roku 2018 nahradila Markétu Jakšlovú. Debutový album skupiny mal názov Náhodou a dodnes vydala 5 štúdiových albumov. Medzi jej najznámejšie hity patria skladby Náhodou, Ztracená bloudím, Hey boy a Girotondo.

IVANNA
Celým menom Ivanna Bagová, prvá víťazka TV súťaže Hlas Česko Slovenska v roku 2012. Po jej skončení vydala svoj debutový album „Oheň v duši“ a vyrazila na česko-slovenské turné ako hosť Michala Davida – jej „kouča“ z Hlasu. V roku 2014 vydala svoju vlastnú baladu „Vráť sa späť“ a spolu s dvojicou DJ Drozďo & Demex aj anglickú skladbu s názvom „Start It“. Aktuálne spolupracuje so skupinou Maduar, s ktorou vydali spoločný tanečný singel s názvom „Can U Feel It“ a minulý rok vydala aj novú skladbu s názvom „Ja stále viem“ na ktorej sa autorsky a producentsky podieľal Juraj Matyinko z Maduaru a producent Marek Voss.

MADUAR
Jedna z najúspešnejších kapiel 90. rokov, ktorá vydala 7 albumov a od roku 1994 vyprodukovala 11 #1 hitov. Získala ocenenie Skupina roka podľa ZAI, 2 Platinové a 3 Zlaté platne za predaj, titul Strieborný Slávik a ocenenia za Skladbu roka, Videoklip roka, či Album roka. Dva albumy vydala aj v susednom Maďarsku a singel Hafanana 2006 sa objavil v 94 krajinách sveta. Pri príležitosti 35. výročia od vydania prvého albumu pripravila v roku 2021 veľký online koncert a vydala špeciálne darčekové USB s kompiláciou všetkých albumov, videoklipov a singlov, vrátane záznamov z 2 koncertov.

FOTOGALÉRIA

FOTO: András Micsuda, Michal Lichanec

Zdieľaj:

Najčítanejšie

Vyhľadať

Značky

Archív

Prihlás sa na odber Noviniek

a získaj prehľad o tom, čo pripravujeme, kedy a kde budeme koncertovať, a tiež zľavy na vstupenky či na veci v našom e-shope

Subscription Form