Maduar je späť s prekvapivým hitom! Toto ste nečakali! | Video

Legendárna skupina MADUAR sa vracia na scénu s novinkou, ktorá chytí za srdce každého fanúšika 90. rokov. Nanovo spracovala svoj legendárny hit z 90. rokov, ktorý dostal úplne novú tvár a podobu, akú by ste rozhodli nečakali. Môže byť klasický tanečný hit aj úspešnou romantickou baladou? To sme sa spýtali členov Maduaru, bratov Matyinkovcov.

Počas uplynulých 28 rokov, čo spievame Do It na našich koncertoch by nás nikdy nenapadlo, že by mohol znieť fantasticky aj v pomalom prevedení. Bola to pre nás diskotéková klasika, ktorá vždy rozprúdila ľudí na tanečnom parkete. Na jesennom sústredení s našim koncertným teamom na Plejsoch v Krompachoch sme však pri nácviku s kapelou zažili výnimočný hudobný moment. Náš klavirista Laci Znám začal počas krátkej prestávky hrať nádherný motív na tému Do It, do ktorého sme sa postupne pridali s našim rapom a následne sme prešli k refrénu. Bolo to neuveriteľne silné a emotívne. Doteraz si pamätáme, ako zostalo v sále na niekoľko sekúnd úplne ticho, kým sme vôbec spracovali čaro toho okamihu. Boli sme doslova šokovaní z toho, že Do It môže mať v sebe toľko romantiky a doteraz nepoznanej energie.

Okamžite prišlo rozhodnutie zaradiť túto verziu do koncertného repertoáru, ale netrvalo dlho a bratia spolu s kapelou nahrali aj štúdiovú verziu, ku ktorej tiež natočili videoklip. A je mimoriadne symbolické, že nahrávka aj klip vznikli v Košiciach, rovnako ako pôvodná verzia Do It v roku 1994.

Veľmi sme si to s chalanmi z kapely užili. Hlavne natáčanie klipu v nádherných priestoroch Východoslovenskej galérie bolo mimoriadnym zážitkom, pretože tie svojou veľkoleposťou dokonale doplnili atmosféru skladby a celý videoklip tak dostal nielen romantický, ale aj nostalgický nádych. A práve nostalgia nás priviedla k tomu, aby sme sa doslova prehrabali v našich archívoch a obrazovo zmapovali našu históriu od úplných začiatkov až po súčasnosť. Bolo to ako cestovanie v čase, vďaka ktorému sme si mohli pripomenúť naše prvé rozhovory, koncerty, či úspechy a vidieť, ako sa menila nielen naša kapela, ale aj my dvaja,“ prezradili Ladislav a Juraj z Maduaru.

Poďte si aj vy s nami vychutnať nostalgický návrat do 90. rokov a zaspomínať si v tento vianočný čas na chvíle mladosti s hitom Do It od kapely Maduar .

VIDEOPKLIP TU:

FOTKY:

FOTO: András Micsuda, Michal Lichanec

Zdieľaj:

Najčítanejšie

Vyhľadať

Značky

Archív

Prihlás sa na odber Noviniek

a získaj prehľad o tom, čo pripravujeme, kedy a kde budeme koncertovať, a tiež zľavy na vstupenky či na veci v našom e-shope

Subscription Form