MADUAR vyráža na narodeninové turné venované aj pamiatke na Barbaru Haščákovú – začína už budúcu sobotu v Čadci. Bude to emotívne, bude to veľké – sľubujú bratia Matyinkovci.

Skupina MADUAR oslavuje tento rok 30 rokov na českej a slovenskej hudobnej scéne a súčasťou osláv je aj česko – slovenské turné, ktorým si pripomenie svoju bývalú speváčku, nedávno zosnulú Barbaru Haščákovú.


Tieto koncerty budú mimoriadne emotívne. Budeme nimi mapovať celú našu históriu, a tak ich súčasťou bude aj obdobie z roku 1994, keď sme vydali náš prvý album I Feel Good. Práve táto časť bude pre fanúšikov špeciálna, keďže si v nej prostredníctvom Laterny Magiky – technológii umožňujúcej spojiť živý koncertný prejav s filmovou produkciou na veľkoplošných LED obrazovkách – posledný krát “zaspievame” s Barbarou hity z nášho prvého albumu – I Feel Good, Do It a Anjel. A to s využitím našich archívnych videozáznamov, ktoré doteraz neboli nikdy zverejnené, ako aj koncertných záznamov či originálnych videoklipov z toho obdobia. Tie budú doplnené o momentky z našich prvých vypredaných koncertov, prvých víťazstiev v hitparádach, prvých autogramiád, vrátane tej pražskej s Terezkou Pergnerovou, na ktorú prišlo viac ako 5 tisíc ľudí a museli kvôli nám odkláňať dopravu v centre Prahy – z čoho budú mať nielen návštevníci koncertu, ale aj my na pódiu, úplne zimomriavky. A sme vďační, že tak ako sme našim českým a slovenským fanúšikom Barbaru pred 30. rokmi priniesli, tak sa s ňou budeme môcť počas týchto koncertov aj symbolicky rozlúčiť.”,uviedol Ladislav Matyinko, zakladajúci člen Maduaru.

Koncertnú šnúru otvárajú už budúcu sobotu 13.04.2024 v Čadci na severe Slovenska, kde plánujú pobudnúť s celým štábom niekoľko dní.

Veľmi nás teší, že naše turné začíname práve v Čadci. Vďaka ústretovému prístupu pána primátora, ako aj pani riaditeľky Domu kultúry, máme skvelé podmienky na rozloženie prípravného kempu, čo nám umožní doladiť detaily spojené s premiérou nášho nového koncertného programu. Na 3 dni sa tak Čadca stane našim prechodným domovom, čo nás veľmi teší, lebo sú tam mimoriadne pohostinní a starostliví ľudia. Preto by sme touto cestou chceli poďakovať všetkým, ktorí sa postarali o naše zázemie v tomto nádhernom kysuckom meste”, doplnil Juraj Matyinko.

Aktuálne je už potvrdených 11 termínov na Slovensku, 1 v Čechách a o chvíľu k ním pribudnú aj 4 v USA, kde bratia Matyinkovci pôsobili niekoľko rokov. Ďalších 14 termínov je ešte v procese, budú zverejnené, len čo sa dotiahnu potrebné zmluvy. Maduar sa tak predstaví postupne v Bratislave, Michalovciach, Košiciach, Námestove, Nitre, Banskej Bystrici, Čereňanoch, Divíne, Žatci, Miami, Sarasote, Cocoa Beach a Key Weste a samozrejme vyvrcholením bude mega koncert v bratislavskej Peugeot Aréne dňa 20.09.2024. Všetky informácie o narodeninovej koncertnej šnúre s názvom SHOW How Mad U Ar sa fanúšikovia kapely, ako aj hudby 90. rokov, dozvedia na oficiálnej webstránke skupiny.

TURNÉ + MEGAKONCERT

MADUAR – historické momentky

FOTOGALÉRIA

Zdieľaj:

Najčítanejšie

Vyhľadať

Značky

Archív

Prihlás sa na odber Noviniek

a získaj prehľad o tom, čo pripravujeme, kedy a kde budeme koncertovať, a tiež zľavy na vstupenky či na veci v našom e-shope

Subscription Form